Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


Ohlédnutí za otvíračkou Špičáku

Tak už je tomu přes měsíc, co jsme s Jerrym navštívili opening toho našeho slavného bikeparku Špičák. Na report furt nějak nebyl čas, teď žeru antibiotika a nesmim na slunce, tak přináším alespoň malý ohlídnutí. Prej se tam pilně pracovalo na oživení starých trailů, tak jsme na to zvědavý!


V sobotu 12.6. v 8 ráno nás nabírá kámoš Jarda do své galaxie a frčíme směr Špic. Cestou se dovídáme že mu dodělávaj brzdy, no co, aspoň tam budem rychlejc.. což jsme, tak kupujem permice, vybalujem a hurá na kopec! Teda první překvápko jsou lidi. Není jich tu na otvíračku nějak málo? Vlastně ani ne, dneska se jede špindl a sloupstajl na Lipně, tak jich tam je spousta... Nevadí, bude se líp jezdit! Z lanovky vidíme BOŘKA!!! řvem na něj, pouští to jak zamlada divočák jeden :)

 

Na rozhjebání dáváme první dvě jízdy klasiku Black friday, která taky dostala pár malých změn, z nichž se mi nejvíc líbí (konečně!) upravenej nájezd na velkej wolrajd, takže jde krásně celej projet, narozdíl od loňský varianty. Další jízdy už traily lítáme všechny, supr je že se daj různejma zkratkama všelijak kombinovat, akorát je to nepřehledně značený, takže třeba vyjíždíme v půlce štrůglu, kterýmu se vyhejbám jak čert kříži... ale co, jen ať to pořádně zbíjí :D Jezdíme si takhle celej den, potkáváme šumavského Steveho Peata, který tu na pevňáku rehabilituje své šrámy z Evropy, má tu i fulla, ale toho pučil kámošovi.. Pár jízd jedem s Márou Chlebátorem (kterýho bych čekal ve Špindlu na ČP – kam jsem chtěl taky vyrazit, ale rozum zvítězil) ten to pouští v brutál MX štýlu, jeho kámoš Hanz nás poslední jízdu točí v pár úsekách, Jerry to v jedný točce přehání s ramenem (z lanovky jsme cestou nahoru slyšeli Tačmůda jak koučuje a řve na týpka v klopně „dej rameno do zatáčky!“ tak to Jerry hned zkouší) a ukázkově orvává obě brzdový páky, ze zadní chčije brzdovka... Ale protože to není žádnej měkota, jede si (napůl) s přední brzdou v slušným tempu až dolů. Já už mám toho taky dost a jsem rád že sem celej, tak pro dnešek ježdění balíme. Rozhodujem se že zůstanem přes noc na párty, tak odkládáme kola a bereme piva na rozehřátí a jdem se kouknout kousek nahoru po trati.

 

Bajkeří ještě lítaj, ale ubývá jich. Postupně přecházej všichni k pivu a panuje skvělá pohodová atmosféra. Popisovat párty nemá moc smysl, protože už si to sám moc nepamatuju, ale mnozí měli mnohem tvrdší landing, viď Víťane :D...

 

Tímto chci poděkovat Tydlymu a Víťovi za luxusní nocleh – díky chlapy good job!!!

Ráno bohužel musíme domů, povinnosti jsou holt povinnosti... Tady musím poděkovat Elišce a Market za vládní odvoz, máte to u mě kočky! ;)


Na Špicu se mi tak líbilo, že jsme tam hned ve čtvrtek 17.6. s Lukym a Radkem Havlíkem vyrazili znova. Teda to byla paráda, povrch krásně navlhčenej a nikde ani noha... Skvělý poježdění!!

........

 

 


na závěr pár fotek, z ježdění žádný nečekejte – objektivům jsme se jako vždy úspěšně vyhýbali :D

 

CanaLL

 

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.