Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


Výlet Lipno - Špičák 23. - 25.7.2010

    Konečně pátek. Už od rána, natěšen na ono kouzelné slůvko:"PADLA", jsem myslí na kole a projíždím klopenky v bikeparku na Lipně. Kluci z FRBikes.cz si tenhle park pěkně vymazlili, aspoň co jsem z internetu vyčetl a z videí vykoukal. Kromě jiného je to taky asi nejdál, co s kolem pojedu a co je ještě lepší, nebudu sám Muhaha. S Canallem máme sraz na půl 3 u mě a tak rubu z práce co to dá abych stihl spršku + dobalit to na co sem si cestou ještě vzpomněl, že nemám :-). Ještě kontrola kola, odstranění osmy a už na mě "bučí"Canallovo fávo zpoza vrátek. Vyskakuje Canall a obratně skládáme kola a věci do nákladového prostoru nafukovací káry:-D. Třetí hodina odbyla a my bučíme na odjezd směr Horní Planá, kde dnes složíme hlavy u Canallovo babi. Natěšeni a plni radosti,       že se vzdalujeme Chodsku čím dál tím více, se řítíme skrz Šumavu, vstříc skvělému, ježděním nabitému víkendu. Po cestě navazujeme kontakt s dalším účastníkem tohodle výletu a sice s Lukym.

 

    Luky, jelikož má nepatrný náskok a děravou mapu, nás udržuje bdělé a veselé díky svým telefonátům každých 15 minut:-). Cesta ubíhala docela dobře, lufťáci byli rozlezlý všude možně, a tak po několika Lukyho telefonátech dorážíme až na dvůr Canallovo babi. Po přivítání se jdeme ubytovat a najednou volá Luky, že jeho vysněný apartmán u lanovky je i na něj moc drahej, a že se teda jedou ubytovat někam jinam... No osud tomu chtěl, že Luky se svojí hezčí polovičkou nakonec spouští kotvy v Horní Planý, a tak máme večer jasno...teda až na ten déšť, kterej se k večeru spustil, ale co. Dáváme "brífink"      u budvara a co že se jako bude dít zejtra. Jelikož pršet nepřestává, shodujeme se, že by bylo moudré se ráno podívat do místního "ármyšopu" po nějakém nepromokavém kompletu, abychom nebyli durch ještě než nás lanovka vyveze ukrutnou rychlostí na kopec. Ještě následuje prohlídka Lukyho 1+nic hnízdečka a hurá na kutě.

 

   V sobotu ráno otvírám oči a hle, neprší. Bohužel jsem se probudil hodinu před budíčkem, a tak jsem opět usnul. Když jsem to zkusil po druhé, čas již odpovídal, ale počasí ne. No co, nedá se nic dělat. Pakujem věci a já zjišťuji, že jsem doma úspěšně zapomněl holeňáky... a nejlepší na tom bylo, že se mi hned vybavilo, kde jsem je nechal...No co, už uháníme směr náměstí, kde vyzvedáváme Lukyho a šup do "ármyšopu". Cestou zaujme Canalla jakási pláštěnkobunda vystavená v obchůdku místního vjetnamce, a nakonec, se slovy, že žip nepočebuješ a noflik stači, bereme         3 kusy. V "ármyšopu" bereme ještě po třech kusech nepromokavejch kaťat - Já abych se barevně odlišil jedu v jinym stylu - a pak huráá směr bikepark Lipno. (přesun cca20km)  Za vydatného deště dorážíme na liduprázdné parkoviště a zjišťujem, že dneska v tom budem nejspíš sami - Muhahá.

 

   Lanovka naštěsí jede, ale na kase se dozvídáme, že je červenej trail ( právě ten z videí a jedinej "pořádnej" trail) zavřenej. Na oplátku bereme každej jenom pět jízd a po kompletním utěsnění našich nepromokavejch kompletů za čištapade sedáme na promáčenou sedačku a letíme nahoru. Cestou vidíme, že se na trati opravdu buduje a že si na kase asi srandu nedělali...červená páska znamená STOP. Dáváme rodinnou na rozehřátí, kde celkem nic moc neni a ještě ke všemu to na tom bahně vůbec nejede. Špinaví nepoznáváme dole jeden druhýho, ale jelikož vodní ochrana funguje, jdeme na druhou jízdu. Cestou nahoru přemejšlíme, že to vemem i přes zákaz po červený. Odhlasovali jsme, že se nahoře aspoň zeptáme obsluhy lana. Lanovkář na kopci je naštěstí v pohodě a pln uznání, a že když už jsme takový magoři, že se nezalekneme tohohle počasí, tak ať teda jedem, ale ať dáváme bacha. S čistým svědomím to valíme na "červenou", kde je to o poznání lepší a zábava roste o 100%. Po dojetí potkáváme dalšího blázna, a sice Přému, kterej se toho jako my nebojí a než bys řekl "famfrpál", má v ruce místo vodítka řidítka.

Dáváme další tři jízdy po "červený", tentokrát již v plném počtu účastníků výjezdu. Co vám budu povídat, bahno bylo všude a v kombinaci všech těch klopenek z toho byl slušný MX, s občasnou freestyle vložkou - o to jsem se postaral Já. Po třech jízdách a návštěvě chaloupky pana lanovkáře, který nás podaroval cigaretou a informoval o problémech parku s lesapány, se musíme rozloučit s Lukym, kterej už toho má "plný kecky". S Canallem dokupujem ještě 2 jízdy každej, i přesto, že toho máme oba plný exustáry. Počasí nějak neví coby, a tak chvíli nic a pak zase prší...v jedné delší přestávce se na laně objevují nějací místní kluci v kraťasech a tričku a když se dole střetáváme, dostává se obdivu našim nepromokavým kompletům a kde prý se to dá sehnat, a že by je to vůbec nenapadlo, no prostě srandy kopec:-D... Dáváme poslední jízdy, ještě se jdeme podívat na místo konání Lipno Big Air Contestu, přičemž se nám při pohledu na onu lávku, ze které Netro vyslal beko, podlamují kolena, a tak dáváme aspoň úvodní gap a spokojený se jedem umýt a zkulturnit na cestu domů - k babi. Po odbahnění a zasycení vyrážíme na procházku, kterou zakončujem v místní, prý bikerské hospodě. U budvara opět vymýšlíme co se bude dít následující den a je to jasné, zítra dopoledne přesun na Špičák. Po pár budvarech dáváme "Dobrou" a jdem.

   Neděle - poledne - Špičák. Bojový přesun proběhl na jedničku a my už dáváme do kupy kola a nakupujeme permice na odpoledne. Je tu spousta známejch, a taky Bohouš s nikolajem a jeho kámošem Mírou, kterej si zrovna když jsme přijeli zle vyrakvil koleno. Nechci to vidět, a tak si jdu radši půjčit holeňáky. Přeci jen je tu větší kopec a spousta míst, kde to je rychlý a když to neudržíš, tak to bolí. Čekám do jedný, až mě elektronika pustí na lano a hurá nahoru. Kluci mezitím dávaj zbylou jízdu z poslední návštěvy Špicu a pak dokupujou... Ten kdo už na Špičáku byl, ví jak se tu jezdí, a tak mi přijde zbytečný tu o tom psát a ten, kdo tu ještě nebyl, tak by s tím měl něco dělat, stojí to za to. Jezdíme převážně jen Forest Virgin, Já se snažim udržet za Canallem a Přemou a taky se mi to občas daří, jenom ty ruce kdyby víc držely...ale nevadí, lítáme sem tam, dolů a zas nahoru docela v tempu, takže ani nevíme kdo má kolik jízd... Holky se snaží cvakat aspoň nějaký fotky, ale nedaří se. Nevadí, stejně díky za snahu ;-). Pomalu bude končit vlek, a tak jedem, dnes naposledy, nahoru. Dolu opět my tři ratatáci Přema, Canall a Já jedem "Lesní Panu", jakože trénink na závody. Bohužel mým závodním ambicím utne tipec tuleň, kterýho házím v kameným poli. Zvedám se a zjišťuji, že mám jako obvykle řidítka hnutá o 73,5° a kromě toho mě bolí palec jako čert. Jelikož nemůžu pokračovat v jízdě tak se šoupu za klukama, který na mě za zatáčkou čekaj, aby jeli. A mě nezbývá nic jiného, než celej ten kopec slézt dolů po svejch... Když přijdu dolů, Canall na mě huláká, že zlomil rám a ať se jdu mrknout, tak teda jdu a fakt že jo, Canall polámal oceláka. Nevěřícně na to koukám a dostávám ze sebe jediný slovo : "HOVADO". Lidi kolem koukaj, poslouchaj a já si v duchu říkám, že to bude na dolekopu slávy :-D:-D... Útěchou na bolest a hlad nám byly karbanátky od Canallovo babi, který jsme dostali na cestu a byly, jen tak mimochodem, moc dobrý - Díky. Po rozloučení a sbalení věcí a kol už nic nebrání tomu, abychom se rozjeli vstříc svým domovům a udělali tak definitivní tečku za tímto parádním víkendovým tripem, lze-li to tak nazvat. Díky všem účastníkům pojezdu a zas příště. Loučím se Já aka Jerry.


Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

Re: Jo
Jerry | 17. 8. 2010 (2.16)
Díky za pochvalu Radojc:-), na novináře jsem se neučil...

Jo
R a Dojc | 9. 8. 2010 (21.17)
.. napsals to pěkně, učil ses na novináře?

MUHAHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
luky vanič | 6. 8. 2010 (9.30)
DOBŘE TY,PĚKNĚ JSI TO SEPSAL.....JO TAN ŠPIC JE ZAKLETEJ,MINULE JÁ ŮRAZ,TEĎ TY ŮRAZ,CANALL BIKE DEATH,JEŠTĚ ŽE JSEM TENTOKRÁT ODJEL VČAS....ALE JINAK SUPER WEEKEND.....VÍC TAKOVÝCH......