Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


Report trip: Geisskopf+Špičák

Začnu tím, jak to vlastně všechno začalo...Jelikož je "stav věcí" takovej, jakej je už dlouho, rozhodli jsme se, že pojedeme na pár dní "užít lana"...Domluvili jsme se předběžně jen Já, CanaLL a Luky. Později se ještě přidal šumavský Steve Peat aka Červ. Plán byl jasnej, 22.8. pokud byde počasí, mizíme z republiky směr Geisskopf Bisschofmeis, a pak přesun na Špičák.

Pondělí 22.8.,7h ráno, počasí nádherný, co víc si přát? Snad jen snídani, o kterou jsem kvůli ranní přípravě věcí přišel... Cca v 8 dorážíme na Folmavu, kde už čekaj Luky s Červem... Měníme koruny za eura u "šikmookejch", potom ještě krátká zastávka v místním konzumu a už valíme nach Geiss.  Cesta uteče jak voda a v 10h vyndaváme kola a oblíkáme se "do pracovního". Luky s Červem maj jízdy ještě z minula a Já s CanaLLem bereme každej 10jízd.

Obloha je jak vymetená, na slunci tak 40°C, takhle nějak prej vypadá letní počasí, který jsme letos viděli  zatim jen v televizi... Cesta nahoru je nekonečná. Na 1. jízdu dáváme vršek Freeride trailu, ze kterýho uhejbáme na novej Flow-Country trail. Tak nějak nevíme co na nás čeká, ale obavy vzápětí vystřídají úsměvy na tvářích a všeobecná spokojenost. Tenhle úsek je fakt povedenej a nemáš z něj vyklepaný zuby a všechno, jako ze zbytku vymletejch tratí... Jezdíme v pohodovym tempu, po každý jízdě dáváme voraz, protože počasí graduje do nesmyslu a jízda na laně vyndavá víc než jízda na kole :-D (v duchu jsem si říkal, jestli by to nemělo bejt naopak.) Natáčíme na Flow trailu, potom na dualce, Evil Eye, dolní lavice, zkrátka radost z ježdění velká. Padáme vedrem na držku a po cca 8mi jízdách a notném poskákání lavic, končíme ježdění a přesouváme se občerstvit a odpočinout k autům... Díky Lukyho ledničce zůstalo pivo studený, a tak chladíme útroby a přitom shlížíme natočený materiál (kvůli pomalýmu přenosu z kamery, koukáme celou dobu na Slow-Motion video :-D, ale super.) Jelikož Luky i Červ mají každej GoPro, každej má svou chvilku slávy...

Když už nám baterie v notebooku a čas říkají dost, balíme kola a dáváme Geissu "Pápá".  Cestou na Špic musíme kvůli objížďce přes Javor, ale za ty panorámata to myslim stálo, co táto? Cestou klikatou dorážíme na Špičák kolem 20h. Hladoví a vyprahlí jdem zaplnit žaludky a uhasit žízeň do "Blaženky", kde zároveň dáváme rekapitulaci dnešního povedenýho dne, tentokrát už v normálním módu :-D... Ještě trochu těch kol před spaním, než opět dojde šťáva, a pak už každej uleháme na připravený lehátko, karimatku, matraci, pod širým nebem :-D. K noclehu bych dodal snad jen to, že jsem 1. noc(bez spacáku) trochu podcenil a v půl 3 ráno se přesouvám do dodávky, kde jsem přečkal až do rána (spaní se tomu říkat nedalo) :-D. 

;

DEN 2 - ŠPIČÁK

Dneska pojezd na Špicu, super. Počasí stejně hrubý jako včera = 40 na slunci, nikde ani mráček. Luky to tu má letos řekl bych docela najetý, Červ ten je tu jako doma no a Mě s CanaLLem tu letos čeká premiéra... Ještě nesmím zapomenout zmínit, že ráno dorazil Radličák s Hipíkem, a tak bylo na kopci o pár známejch víc :-) (Dobře, že ste si udělali čas kucí!)

Než jsme se "vyprdelili" na 1 jízdu, Radličák už má za sebou 2 (celkem tak z 20, což nechápeme) H.O.V.A.D.O!!! 1. jízdu "na rozehřátí" dáváme Virgin Forest + IXS vložku :-D, a tak to všelijak kombinujeme celej den. Každej si jezdí to co se mu líbí. Objevuje se tu i Mrázek ( Děduška Morož), dole potkáváme Šestyho, kterej tu jezdí i další den, zkrátka ježdění nemá chybu (Až na bolavý ruce a hroznej hic=).

Po 16.h to balíme a jdem se osvěžit do bazénu cca 400m od našeho tábořiště. Paní na recepci nás úspěšně okrádá o dvacku a následující hodinu se rácháme, pijem pivo a posloucháme ukecaný pražáky... Osvěženi, vrháme se do přípravy pokrmu. Teda nikdy bych nevěřil, jak lze vykouzlit tak dobrý těstoviny, jako se to povedlo Lukymu a Červovi a proto jednoznačně palec nahoře klucí. Po vydatném jídle se přesouváme do Blaženky, probíráme, co kdo dnes na trati zažil, pijeme pivo a koukáme na vídeja... Usínáme po půlnoci, pod širým nebem (tentokrát už mám spacák pučenej od Červa, díky kámo! :-))

DEN 3 - ZÁVĚREČNÝ

Vstáváme brzo, probuzeni prudkým větrem, který následuje asi 10min. déšť. Ten přečkáváme u snídaně (párky a kafe za 80,-Kč což asi nikdo z nás nezapomeneme). Po snídani štelujem kola, Luky ladí nový desky, já ladim ty starý a po chvíli už se houpem na lanovce směr vrchol.

Zpočátku jsou některý místa aspoň trochu navlhčený, ale postupně se to vlivem ježdění a vedra stejně všechno mění v prach... Jezdíme opět v pohodovym tempu, Já se akorát vyhejbám DH vložkám, na který nás Červ pořád láká a radši jezdim novej trail s lávkama a kamením. Šesty to vidí stejně a tak jede taky :-). Jednu jízdu se nechávám ukecat na Štrůdl, ale jen abych se podíval jak to tam je teď vymletý a mohl na to nadávat :-D. (Pokud se nemáš rád a svý kolo taky, je to pro tebe to pravý !!!)

Po poledni doráží Přemet se Štěpou, kterej, věřte nebo ne, má s sebou konečně kolo a v ukrutnym tempu lítaj nahoru a dolu... Je vidět, že sou plný sil, který nám už pomalu docházej, a tak není divu, že to s Lukym cca v 16h balíme a jdem na pivo. Později to balí i CanaLL a pak už nic nebrání tomu, abychom u piva shlédli GOPRO materiál, co se za dnešek natočil... Přema se Štěpou valí domů a my se přesouváme k autům balit. Nakládáme Lukyho k nám do dodávky a po rozloučení s Červem se vydáváme směr domov. Tak tohle je konec našeho 3deního tripu. Někomu možná 3 dny přijdou málo, ale věřte, že 3 dny s fajn lidma vám nakonec přijdou, jako celej tejden.

Na závěr bych rád poděkoval všem zůčastněným, Lukymu, Červovi a CanaLLovi, za super vejlet a vůbec všechno. Díky kluci. A dále i těm, kteří přijeli pojezdit, Hipíkovi, Radličákovi, Šestymu, Přemovi a Štěpovi, Týpkovi z Brna, za bezva pojezd...

 


Malá ochutnávka z pojezdu


Fotky z GOPRO.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

Re: videa
šesty | 6. 9. 2011 (11.58)
tak makej makej :o)) at je na co koukat ;)

videa
Jerry | 6. 9. 2011 (9.39)
ještě budou další, zatim nemám pohromadě matroš...

Re: trip
ondrys | 4. 9. 2011 (7.25)
paradni videjko kde je ta druha lokalita?

trip
luky vanič-poslední škarmanskej | 1. 9. 2011 (10.19)
se povedl maximálně.....panorámata na javoru neměly chybu,ostatně jako vše na našem výletě.....příští rok bych rád s váma znova....a nakonec dík tobě jerry........live to ride...jáááááááááááá