Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


Na Špičák přes Gaisskopf

Ahoj , tak je tu neplánovanej mimořádnej reportík. Narychlo jsem se domluvil s Roninem, že pojedem na kolo někam pryč, pryč to znamená Gaisskopf, nebo Špičák, já měl volno z práce a Ronin taktéž, takže Gaisskopf, že už jsme tam dlouho nebyli, naposledy tak nějak před měsícem a že to tam opět okouknem, spolu s námi zajezdit přidal i můj příbuzný z Benešova, který kolo taky rád. Tak ráno přes hranice pohoda a po necelé hodince se blížíme na tu německou "kozí hlavu" a co to je?? Parkoviště doslova zašlehaný bavorákama, mercedesama a těma dalšíma německejma plečkama. Odhadem 2 tísíce lidí, jdem tedy do krámu se optat co se děje a že dneska je na kopci pouť a slavnost a fest a tak všichni důchodci a i mladší bavoři vyrážejí na kopec, že dneska si prej moc nezajezdíme, že čekaj lidí víc a víc a budou pendlovat na lanovce a tak by to bylo víc o čekání ve frontě, než o ježdění. Sedáme tedy do auta jedem. Kam? Kam asi, na Špičák, tam pohoda, žádnej fest a tak jedinej kdo putuje lanovkou na kopec jsou bikeři a pár turistů. Permice máme z minule a tak rovnou sedáme a jedeme. Trať je krásně suchá, nikde žádný bahno, ale kdo by chtěl tak ho tam najde. Dáváme tak asi čtvrtou jízdu a Romanovi nejde nějak šlapat, já zjišťuju, že mi někde upadlo vodítko a tak mi padá řetěz,  jdem tedy do servisu, Roman má prasklej pastorek ( moc do toho dupeš brácho:)), má ukrutnou sílu v nohách. Já jsem lempl, protože jsem si nezkontroloval utažení šroubů na kole a tak jsem někde na trati nechal spodní kladku vodítka. Roman kupuje novou kazetu a mladej Kasík mu ji tam montuje, můj díl nemaj tak holt musím dál jezdit bez vodítka. Postupem dne potkáváme na lanovce, nebo trati kluky z Plzně,  taky bráchy Lučany, povídali, že v pátek odlítaj na tři týdny do Kanady, aby tam pojezdili a vyškolili se jak se mají stavět bikeparky, trošku jim zavidíme, ne trošku, ale hodně jim ZÁVIDÍME. Potkáváme Toma z Holýšova, Rixu z Janovic a tak vůbec lidi co jezděj po kopci jsou celkem fajn, parta z Brna co tam přijela na dovču to tam dává dost vostře.
Třetí do party co s námi vyrazil jezdit, Jirka, si to užívá a dokazuje, že i v 56 letech si to může člověk na Špičáku dát, když chce. Každej si jezdí tak jak se mu líbí a vo tom to je. Podepisujeme na pokladně petici na podporu parku a v půl pátý končíme a jedem domů. Fotky, hehe, hehe, no nic no. Ale Rixa měl sebou osobního fotografa, tak třeba něco pošle a my to sem přidáme. No a u přespotočáku vždy postávají nějací turisti lační po krvi a fotí si nás, ale naštěstí jim to nikdo nedopřál. Tak to je vše. Jo a bando jezděte posílejte reporty a fotky a hlavně neseďte doma!!
Příští týden pojedem na Špičák zas, Štěpán má dovolenou na Rudě a bude trénovat a my ho pojedem zkontrolovat.

Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

špičák
CanaLL | 24. 8. 2007 (16.41)
tak v pondělí a včera sem tam taky lítal a luxus! fakt sem si to užil, zejtra razíme celá banda, přijeďte taky!.

Chodováci

návštěva
Pavel | 23. 8. 2007 (10.28)
Jojojoj, tak včera na špičáku opět paráda, počasí nádhrený, jídlo je tam luxusní, trať je čím dál víc rozbitá ( v dobrým slova smyslu). Špičák doporučuje 9 z 8 lidí co tam bylo.

pjekné
radojc | 16. 8. 2007 (23.02)
hezká práce rajdři, prostě jsem letos ztracen. ale i tak sem si zajezdil až dost. dvojčata, fabrika a kolo prostě nejdou moc dohromady. ale jednou bude líp!
freeride forévr