Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


DH ČP 2008 Krupka u Teplic

Velmi zajímavé, trochu hororové čtení nám předkládá Fíca.

Hola rajdrs!

Tak o uplynulém víkendu se konalo v Krupce u Teplic letos první downhilové klání českého poháru. V pátek večír jsme pobalili věci, nářadí ,poslechli si rosničkáře který hlásili přehánky, hurá aspoň se nebude prášit. V sobotu ráno vyrážíme a okolo deváté jsme na místě. Nikde se nic moc jestě nehejbalo, tak jsme s tátou vyrazili na
obhlídku. Lezem tři zatáčky nad cíl, trat stejná, jen drobet mokro asi tu pršelo.

Mnu lanovka už drnčí jdu se oblíct beru kolo a jdu na lanovku. Jedu na vrch a koukám mlíko vede pod lanovkou, drobet se divím, mnu že by nějaká novinka na trati mnu uvidíme. Hurá jsem na hoře sjedu po asfaltce na druhý kopec a už vidim start. Upravim se a razim dolu.Na začátku drobet uphill na rozšlapání pak se to drobet rozjelo náhle vidim změna ,cesta vede kamsi dolesa, hm tak jedu nu po chvíli zjištuju že trat se odklání od té loňské uplně jiným směrem a tak bude dobrý si začít pamatovat jak že to vede. Ze začátku pohoda, nikdo nikde tak si píšu rozpis a hledám stopy. Dlouhé táhlé točky mezi pařezama na tvrdým podkladu, mnu sjížím dál, drobet se to zamotává samá točka a volnej kámen. Najednou taková drobet trialová pasáž zakončená skokem přes padlej strom do kamenů. Je to tu samej rajdr, nikomu se do toho moc nechce, nakonec i na mě dojde řada docela pohoda jedu dál.

Koukám, táta stojí u trati, dozvídám se o dvojáku který je dvě zatáčky pode mnou. Na dvoják hledím s respektem protože díra s protihranou se mi vubec nelíbí a volím objízdnou trasu, jelikož mám svoje kolo rád.Pak drobet rovinka a vydřený sjezd mezi nehezký kameny a hned prává táhlá dolu. Přijíždí Červ zdravíme se koukáme smějem se tomu. Po chvíli Červ otáčí a jde okolo a jede dál. Já se pořád rozmýšlím, ale jo musim do toho tak jedu a dobrý ustál jsem to. MNu a pokračuju dál, ještě nějaká kláda zatáčka a jsem skoro v cíli. Skok ze zídky levá pravá a první jízda je za mnou.
Drobet se zatahuje než vyjedu nahoru tak prší.Dávám to ještě jednou drobet se to začíná vyjíždet a klouzat ,sjedu dolu a dozvídam se že se musim přihlásit (změna oproti lonsku).

Tak už mám číslo a zaslechl jsem něco, že i povinnej trenink je taky v sobotu. Vyjedu na horu. Startovní rampa už stojí, tak jedu dolu už bych měl drobet pouštět ty brzdy, tak se snažím svižnejš, mnu docela dobrý najíždim na tu skalku s vydřenýma šutrama a než se naděju dřu rypákem vo kameny a letim mimo trat přibíhaj ke mně týpci" , jseš v pohodě? Teče ti krev "berou mi kolo "stoupni si támle ktomu, jak mu tam šíjou to koleno tam se na tebe podívaj"

Chlapík z horský služby je v pohotovosti snaží se opravit díru v koleni týpkovi na pevňáku. Čekám, krev už neteče dostávám se na řadu "máš roztrženej ret budeš dobrej " drobet mi to začistí tamponem a pomalu se hrnu dolu. Jsem v cíli mam toho dost. Zjištuju jestli jsem absolvoval ten trenink a pro dnešek to balim, mám toho dost. Něco pojim a jdu se podívat s tátou na místo činu. Přijdem tam a horská služba snáší dalšího pevnáka na nosítkách. Berem mu kolo a helmu chvíli koukáme jak další rajdrs lítaj do kamenů vypadá to fakt vošklivě. Najednou se ozve tupá rána z vrchu. A týpek na celeperu pohřbil svuj tlumič o proti hranu dvojáku. Mnu berem kolo s helmou a jdem hledat někoho od Engramu komu mužem dát to kolo zrakvenýho pevňáka.

Kolegy z týmu jsme našli, dozvěděli jsme se, že kluk už je ve špitálu má naražený zada a je celej pochroumanej ,ale snad bude dobrej a dozvídáme se že už je ndeska 4tej kterej se svez santikou. Mnu nic, je sedm jedem na hotel ubytujem se najíme se cítím jak mi tuhne pravá noha a drobet mi píchá v koleni. Mnu uvidíme ráno. Ráno jsem viděl akorát to, že mám nohu celou ztuhlou tak balíme a razíme zas nakopec. Snídáme pak jdu na pajdavou procházku vyndavám bajka a zjištuju že v noze fakt hodně píchá a nemá cenu se celej den trápit a balím to. V tu chvíli už slušně prší a tak z tratě se stává kvalitní motokros.

Bláto teče po svahu vyjíždí se koleje. Mnu jdem se podívat na první kolo. Akorát dorazili kluci z od nás kteří chtěli vidět pořádný sjezd tak je berem po trati a stoupáme nahoru. Belháme se až ke stromu přes který se skáče a už to jede. První pevňácí na trati.Ty kluky obdivuju a moc nechápu jak to všechno dávaj jenom s přední vidlicí. Holky a starší pánové se perou s tratí statečně. Sice jich je nějak málo, ale ani se jim nedivim. A už drtí junioří nájezd na skok, už vypadá spíš jak rypáčí korýtko plné bahýnka. Sejdem o drobet níž pod skok ,do kamenů. P řichází serie několika fakt strašných crashů ,kdy hlava rajdra jde bud do stromu nebo po krátkém front manuálu přímo do velkej kamenu na to nemáme žaludek a jdem dolu na dvoják kde se slušně lítá.

Ještě sejdem drobet níž a už to valí elitka. Při pohledu na tydle hochy člověk moc nechápe když to kolo furt letí vzduchem a o tom že jedou na blátě jako ani kdyby něvěděli. Sice nevíme výsledky, ale největší masakr předved Adam Vágner tak, kde já brzdim ještě šlape to jsem moc nechápal. Slejzáme dolu dáme oběd a na druhý kolo jdem kousek nad cíl pod skok ze zídky. Vybržděná roleta pod skokem vypadá stršně a těšíme se na start. Už to jede. Něktěří toho maj už dost (ani se nedivim).

Divácí se schází a začíná se i povbuzovat. Kecáme, diskutujem, plánujem výlet na Klínovec a vtom jeden junior skočí drobet do boku, následuje katapult z kola, ve slušný rychlosti letí mimo trat, hlavou chytá o strom padá mu helma leží má toho dost. Hejbe se, zvedá hlavu, celej se klepe, hned kněmu skáčou pořadatele, na řadu přichází nosítka a už ho nesou do sanitky.

Pokračuje se dál už jedou hobíci, je jich hodně a něktěří nevypadaj na to že jezděj hobby. Už je to tady, opět střelci z elity, mnu při pohledu na jejich jízdu člověk moc nechápe a tak se snažím užít si ty jejich průlety. Opět neslyšíme kdo vyhrál, ale víme že Adam Vágner to neni. Nečekáme nanic, jdem k autu loučíme se s klukama a razíme ještě před vyhlášením výsledků domů.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

S/M
TataVolin | 20. 5. 2008 (8.52)
Všichni co jeli jsou masochisti a s úchylkou na zmazání bahnem.

Pjekné
radojc | 20. 5. 2008 (8.40)
Mnoo, pjeknej report. Křupnout v Krupce tedy nic moc. Hlavne když si celej. Pro slečinky to teda nebylo. Respect

Pjekné
radojc | 20. 5. 2008 (8.40)
Mnoo, pjeknej report. Křupnout v Krupce tedy nic moc. Hlavne když si celej. Pro slečinky to teda nebylo. Respect

to je k nekurvěření
hanz | 19. 5. 2008 (21.31)
RESPECT !!!! Fíco a šecí co si stůpli na start, tá díra je nehorázná

Závody
Dědek | 19. 5. 2008 (17.43)
Paráda, konečně pořádný čtení,jenom co píšeš to musel bejt řádnej motokros škoda jen toho počasí.Doufám že Meziboří bude lepší aby první Bořkův závod dopadl úspěšně.

Krupka
Borek | 19. 5. 2008 (13.29)
Ty woe,tak to je drsny.Kdyz to ctu,tak ani nelituju,ze jsem nejel.Kdo vi,jak bych dopadl ja......
Jinak gut report.