Kalendář

<< Červen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Bike Klub Domažlice


Trainingszentrum Geisskopf

Zdravím!!

Už v minulém týdnu, jsem se domluvil s Bořkem, že pokud vše klapne pojedeme v neděli do Geisskopfu.

Moc jsem se už těšil, protože jsme spolu s Bořkem nikde dlooouho nejezdili.

 

Vše tedy klaplo. Nejprve jsem v neděli jako správný křesťan navštívil bohoslužby v našem novém, ještě nedostavěném kostele v Domažlicích a poté už rychlý přesun pro Bořka do Hluboké.

Na výlet s námi jela i Týna jako fotograf a kameraman. To je co?!! Budeme jezdit a budou z toho konečně i fotky, časem snad zpracuji i video co Týna natočila.

Za hodinu a kousek jsme už stáli na parkovišti pod bikeparkem. Bylo po dešti a jedeme v dost skeptické náladě lanovkou na kopec.

Bylo už předem rozhodnuto, že budeme hlavně jezdit DH. Bořek potřebuje potrénovat na závody co ho čekají 31. srpna na Bouřňáku. Já Bořkovi přislíbil, že se mu budu věnovat jako trenér závodníka ČP DH.

Nastupujeme tedy na první jízdu, čekáme na trati bahno, neb jak se správně řekne německy SAJRAJT a hle ono to šlo a docela dobře, DéHáčko bylo dost slušně sjízdné.

V půlce přerušujeme DH trail a zbytek dáváme bikroskou, šlo o to se rozjezdit a zahřát, ne? To jako správný trenér přeci vím! Bořek u auta sundává páteřák a nasazuje komplet vestu, cejtí, že to bude vostrej trénink.

Jedeme na další jízdu a koukáme, že lávky jsou slizké a taky, že je zbouranej „sviňák", kterej vzal sebevědomí spoustě jezdců. Já taky vím jak to na něm bolí a ne jednou. FR trať bude asi taky hodně zmáčená, vede lesem a tam to asi rychle nevyschne.

Mě i Bořkovi se stejně nejvíc líbí DH trať a tak ji jezdíme komplet celou. V hořejší části po přejezdu louky prohlížíme jeden úsek trati co se nám, jak jsme ho jezdili, moc nelíbil. Naplánujeme novou stopu a ta se jeví jako bezvadná a rychlá, asi takhle : seskok do šutráků , vyjetí klopny zprava a hned jedna skalka hop do šutráků a hned druhá hop a zase do šutráků a jede se bez ztráty rychlosti dál. SUPER, dá se to celkem v pohodě udržet. Lepší než se točit do esíčka na krátkém kousku sem a tam, prostě jede se přímo.

V rámci tréninku jsem nařídil, že dáme každou další jízdu DH trail celý v jednom zátahu. To znamená bez zastávek, pánové! A to je super!! Týna se snaží fotit a filmovat.

Počasí se během dne výrazně zlepšilo a tak se i trať zrychluje. Mě se docela daří vršek trati a Bořkovi zase spodek, až na jedno místo, kde to Bořek asi podvakrát zapíchne.

Jako jeho Coach mu tedy vysvětluji kudy si najet. Jo, taky jsem chtěl v rámci přípravy dát Bořkovi po dojetí každé jízdy dole dvacet kliků, nebo sedolehů, ale když jsem viděl jak se s tratí pere, slitoval jsem se.

Mě po osmý jízdě už ubývá sil a tak jedu na pohoDHu. No i trenér by měl trénovat. (já letos tomu moc nedávám a tak se nesmím divit)

Červenej Morewood to jede naplno ještě třikrát, zelené Norco už jen dvakrát. Deset jízd, z toho pět v jednom zátahu mě docela slušně vycuclo.

Bez úrazu a poškození techniky balíme a vyrážíme s plnou pusou jídla a pití k domovu. No ale jak! Chtěl jsem jet jinou cestou a ta nám trvala přes dvě hodiny, prohlédli jsme opravdu velkej kus Bavorska, navštívili jsme i vesničky, kde se konaly nějaké jejich slavnosti. Holt navigace po čuchu není ono. Prohlédli jsme si také areál na Velkém Javoru a přes Svatou Kateřinu a Nýrsko jsme zpět v Hluboké.

 

Co na závěr? Jen, že s Bořkem jezdím hrozně rád! A hlavně Všem Mástrům to tam Bořku na Bouřňáku nandej a já Ti budu držet palce!!

Táta,

Coach (pro woly co nevědí, se to čte kouč:))

 

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-

Přidat příspěvek

Příspěvky

BLEDÁ ZÁVIST
hanz | 26. 8. 2008 (21.08)
čtu....... a slintám,......, náááá DH era , krááása nesmírná

hmmm
CanaLL | 25. 8. 2008 (22.20)
luxus! až budu mít nějaký zlaťáky, taky vyrazíme :) Jak je ten DH trail dlouhej?

Rypácí, byl už ste někdo v Úterý? Plánujem tam nějakej ten vejlet...

Geiss
Týna | 25. 8. 2008 (22.03)
Teda chlapyyy!!!! Jezdím ráda, fotím rád :-) Jen kdyby mě ten fotografický aparát víc poslouchal. Ale však já se to jednou naučím. Mám z vás radost!!

Gajs
radojc | 25. 8. 2008 (14.33)
Dobre vy!
Fotky taky gůt
Supa arbajt

Geiss
Borek | 25. 8. 2008 (12.38)
Tak docela bez poškození to nebylo.Odnesl to jeden drát na zadním kole:)
Jinak to bylo super odpoledne a doufám,že to letos ješťe jednou dáme.A dík za trenérský vedení,Táto:)))